Join the global network of Tentsile Experience Camps in 2021

Jos olet koskaan ajatellut ryhtyä yritystoimintaan, joka sisältää rakkautesi ja tuntemuksesi paikallisesta alueestasi, tuomalla ihmiset yhteen luomaan hauskoja ja ainutlaatuisia seikkailuja, niin Vetävä kokemusleiri (TEC) saattaa olla juuri sinua varten!

Ehkä asut jo unelmasi, pidät omaa leirintäaluettasi, asut maasta tai tarjoat ekomatkailuseikkailuja, kuten opastettuja kävely- tai pyöräretkiä tai kajakkimatkoja erämaassa.

Viime vuoden pandemian jälkeen voit harkita elämäntapasi tai urasi suunnanmuutosta. Ehkä haluat nostaa nykyistä leirintäaluettasi tai aloittaa uuden ja jakaa kauniin sijaintisi muiden kanssa. Jos tämä kuulostaa sinulta, lue lisää!

Tentsile-kokemusleirit ovat maailman vihreimpiä puuhotelleja ympäristötietoisille matkailijoille. Siitä lähtien kun ensimmäinen TEC aloitettiin Suomessa vuonna 2015, kävijät ovat nauttineet kerran elämässä vähähiilisestä kokemuksesta kauneimmista luonnonpaikoista ja Maailmanperintökohteet maailman ympäri. Me ovat myös pilotoineet useita onnistuneita TEC: itä kansallinen Puistos Suomi ja Italia etsimme uusia kestäviä majoitusratkaisuja auttaaksemme välttämään ylikuormitusta alueella - nämä ovat olleet toistaiseksi uskomattoman suosittuja vierailukohteita!

Leirejä hoitavat paikalliset tuntevat alueen ja tarjoavat aitoa kulttuurikokemusta kaikille. Kun Covid-19 muutti maailmaa ja matkailualaa vuonna 2020, se on myös vaatinut uuden sukupolven turvallista matkustamista, ja puutelttaleirintä tarjoaa luonnollisen sosiaalisen etäisyyden ja perustavanlaatuisen ekomatkailutehtävän.

Haluat ehkä luoda rauhallisen, digitaalisen detox TEC: n, jossa painotetaan tekniikan sammuttamista ja yhteyden muodostamista luontoon, tai vilkkaan leirintäalueen, joka tarjoaa erilaisia ​​lisäkoulutuksen / taitojen kehittämisen / hyvinvoinnin palveluita ja aktiviteetteja.

Vaihtoehdot ovat rajattomat ja ne voidaan räätälöidä oman asiantuntemuksesi ja luonnonmaiseman tarjoaman mukaan. järviuinti, melonta, kalliokiipeily ja jooga, ympäristökasvatus ja ruokailu ovat vain joitain mahdollisia ideoita. Voit luoda oman paratiisi muille jakamista ja nauttimista varten. 

Tiedämme, että tämä on joillekin uusi haaste, joten autamme sinua pääsemään alkuun. Tentsile Experience Camp -tiimi on käytettävissä tukemaan runsaasti kokemuksiaan, resurssejaan ja neuvojaan jakamaan kanssasi.

Pakettivalikoima sisältää perustamisen ja konsultoinnin, pääsyn maailmanlaajuiseen verkostoon, brändikumppanit, online-varausten hallintajärjestelmän, mediapankin, PR- ja markkinointipalvelut, ja enemmän.

Kun sinusta tulee TEC, sinulla on takanasi luotettava tuotemerkki ja kokemus Tentsilestä sekä yli 250 XNUMX: n sosiaalisen seuramme silmät, jotka on suunnattu leirintäalueellesi. Meiltä kysytään usein, missä joku voi kokeilla yhtä tuotteistamme muutaman yön, ja heidän ohjaaminen paikalliseen TEC: ään on aina ollut neuvomme jollekin, joka haluaa todella kokea puun retkeilyä.

Tiedämme, että seuramme ihmisiä ympäri maailmaa, jotka rakastavat mainostamiamme elämäntapaa ja haluavat olla osa sitä, joten tämä on ihanteellinen laukaisualusta kaikille uusille leirintäalueille tai palveluntarjoajille, jotka haluavat liittyä TEC-yhteisöön.

Tentsile Experience Camp -tapahtumana voit liittyä luetteloon ainutlaatuisista ja poikkeuksellisista paikoista ympäri maailmaa, joissa järjestetään ainutlaatuisimmat leirintämahdollisuudet. Meillä on jäseniä kaikkialla Unescon maailmanperintökohteista viidakon paeta, ja useissa paikoissa, joissa kohonnut telttailu on ainoa vaihtoehto, mikä tekee siitä ainutlaatuisen ja hauskan kokemuksen kaikille vieraille. Tunne inspiraatiota? Voit oppia lisää nykyiset leirimme tätä!

"Unescon maailmanperintökohde Verla tarkoittaa kaikkea yhteydenpitoa luontoon, kulttuuriperintöön ja paikkakuntaan. Tentsile Experience Camp tarjoaa meille kaivattua skaalautuvuutta mahdollisimman pienellä ekologisella jalanjäljellä korostaen tavoitteitamme erittäin kestävässä matkassa." 
- Toimitusjohtaja Sami Hänninen
TEC VERLA SUOMI

 

Joten, miten sinusta voi tulla lisensoitu Tentsile Experience Camp?

Tarvitset jonkin verran maata kauniissa ympäristössä, aitoa rakkautta kestävään ulkoiluun ja aikaa ja intohimoa ainutlaatuisen ja unohtumattoman kokemuksen luomiseen vierailijoille sekä joitain leirintäalueen perusmukavuuksia.

Tentsile Tree Teltat eivät vaadi suunnittelulupia, joten ylimääräisiä paperityötä tai sovelluksia ei tarvita. Jos haluat lisätietoja, siirry TEC: n verkkosivustolle ja täytä Kyselylomake, ja yksi ystävällisestä tiimistämme ottaa sinuun yhteyttä. 

Liity kestävään matkaan! Jos sinulla on kysyttävää tai haluat lisätietoja, haluaisimme kuulla sinusta! Ota yhteyttä tätä.

Jos haluatant kokea Tentsile Camp ensikäden, tai kokeilla kokeilla Tree Teltta itse, on olemassa useita TECSuomessa ja Italiassa, jotka tekevät varauksia nyt kaudelle 2021, ja brittiläiset ja yhdysvaltalaiset sivustokalenterit avautuvat pian - tutustu käytettävissä oleviin paikkoihin ja hemmottele itseäsi rauhallisella luontopaikalla alueellasi!  www.tentsilecamps.com

08. maaliskuuta 2021 - Hannah Hughes

Jätä kommentti

Huomaa: kommentit on hyväksyttävä ennen niiden julkaisemista.